Можливо, шахи в Україні не найбільш популярний вид спорту, проте саме українську шахову школу прийняти вважати однією з найсильніших у світі. Зокрема, на початку осені під час Всесвітньої шахової олімпіади українські шахісти підтвердили свій статус. Так, чоловіча команда, до якої входили півфіналіст цьогорічного Кубку Світу Павло Ельянов, екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, екс-чемпіон Європи з бліцу Антон Коробов, чемпіони України Юрій Криворучко та Андрій Волокитін навіть за відсутності багаторічного лідера збірної Василя Іванчука зуміли вибороти “срібло” чемпіонату, виступивши на рівних зі збірною США.

Українки в складі екс-чемпіонок світу Марії Музичук та Анни Ушеніної, чемпіонки та віце-чемпіонки світу з бліцу Анни Музичук та Наталі Жукової відповідно, та Інни Гапоненко вибороли бронзу світових змагань. В сумі українські команди стали найбільш успішними, отримавши престижний Кубок Нони Гапріднашвілі.

Останнім часом українські шахи “пережили” ряд подій, з якими ми пропонуємо вам ознайомитися.

  1. Екс-українець поступився у фінальному матчі на звання чемпіона світу

30 листопада в Нью-Йорку закінчився фінальний матч на звання чемпіона світу з класичних шахів, у якому протистояли претендент на звання, екс-українець, а нині – представник Росії Сергій Карякін, та чинний чемпіон світу норвезький гросмейстер Магнус Карлсен. У напруженій боротьбі “класична” частина матчу закінчилася миром – 6:6, проте у швидких шахах Карлсен виявився сильнішим – 3:1.

Нагадаємо, що Сергій Карякін – уродженець Сімферополя, наймолодший у світі гросмейстер, переможець Всесвітньої шахової олімпіади у складі збірної України (2008) змінив громадянство у 2009 році.

2.Святослав Вакарчук став амбасадором українських шахів

Український співак, лідер гурту “Океан Ельзи”, відомий любов’ю до шахів ще з часів свого львівського періоду життя, отримав такий неформальний статус за згодою Федерації шахів України.

Зокрема, Святослав Вакарчук зазначив: “Роль шахового амбасадора є хоч і неформальною, проте дуже приємною та почесною. Я зроблю все можливе, щоб вона була ефективною”.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…