На вулицях будь-якого міста часто можна побачити машини, припарковані посеред пішохідного переходу, які перекривають проїзд громадського транспорту, не дають змоги пішоходам спокійно пройти, перегороджують виїзд, закривають з`їзд для дитячих та інвалідних колясок, займають кілька паркувальних місць, можуть бути припарковані на газоні тощо. Також неправильно припарковані авто спричиняють затори та аварії. Список можна продовжувати безкінечно. Але як боротися з такими водіями, щоб не потрапити за грати чи не сплачувати штрафи за псування чужого майна?

Одеська соціальна платформа “Моє місто” запропонувала дуже цікаву ідею для вирішення проблеми. Це так звані “картки ввічливості для водіїв”. Одеса – культурне місто, яке відоме вмінням говорити і домовлятися без зайвих рухів та конфліктів. Зрозуміло, що паркувальних місць у місті не вистачає, але навіть звичайна парковка машини рівно і за правилами істотно поліпшить ситуацію.

Отже, якщо ти водій і розумієш, що твоє авто може перешкодити руху машин, пішоходів або створити аварійну ситуацію, поклади візитівку зі своїм номером телефона під лобове скло, щоби за потреби можна було зателефонувати й повідомити про неприємну ситуацію. Якщо ж ти небайдужий пішохід і, йдучи вулицею, бачиш машину, яка ускладнює проїзд, поклади візитівку під двірник машини іншою стороною.

Виникає питання: “Де ж дістати ці візитівки?” Відповідь проста: Активісти “Мого міста” наразі поширюють їх по магазинах, кав’ярнях, хабах. Я також вирішила долучитися до цієї акції та отримала з десяток візитівок. Уже замовлений перший тираж – 10 000 (половина від запланованого). Тож це лише початок і далі буде більше.

Також хотілося б зауважити, що проект не скасовує необхідність дотримання Правил дорожнього руху, наявності здорового глузду, роботи поліції та інших служб. У першу чергу проект спрямований на підвищення взаємоповаги і культури містян.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…