Не секрет, що за допомогою емоцій ми вивчаємо і намагаємося збагнути навколишній світ (або навпаки, не робимо цього). Інтерес, здивування, цікавість штовхають нас пробувати нове, ще не вивчене, призводять до відкриттів. Людина, в якої переважають  творчі емоції, цікава іншим, бо вона ніколи не сидить склавши руки, знаходить нестандартні виходи з будь-якої ситуації. Це заводій у дитячій і підлітковій компанії, компетентний працівник у зрілому віці, улюблений дідусь чи бабуся на схилі років. Спочатку творець, затамувавши подих, відкриває секрети світобудови або хоча б досліджує цікавинки рідного села, а потім таку людину вже слухають з відкритим ротом вдячні послідовники.


Радість, веселощі, обожнювання, захоплення, захват – стани, коли ми любимо весь світ. За законами Всесвіту це почуття повертається до нас сторицею. Якщо Ви часто відчуваєте такі позитивні емоції, це не тільки зробить приємним поточний момент Вашого життя, але й вплине на подальшу долю. Як? Перш за все, “притягуючи” в життя світлих людей з таким же емоційним фоном. Маючи позитивний настрій, команда однодумців здатна зрушити гори на своєму шляху та подолати найскладніші перепони.

На жаль, у емоцій є й зворотна сторона медалі. Перебуваючи постійно в зневірі, апатії, відчуваючи огиду, смуток, презирство, відчай, сором, безпорадність, важко досягти в житті чогось дійсно вартісного. Та й оточення, яким ви незадоволені, на 100% виправдає ваші “надії”. Вихід один – контролювати свої емоції, налаштовуватися на позитивну хвилю, не впускати в життя руйнівні сили у вигляді негативних емоцій.

Попередній перелік стосувався пасивних реакцій, які не дають радіти життю. Але є ще більш руйнівні прояви: гнів, злість, агресія, марнославство. Вони здатні не тільки перетворити на пекло життя вашої родини, друзів та колег, а й зробити вас дуже самотньою людиною. Ще одним мінусом частого перебування в такому настрої є розвиток схильності до необдуманих вчинків, що схоже на божевілля. Згодом Ви можете каятися у скоєному, але його вже не виправити. Супутній цьому страх, приниження, почуття провини роблять життя нестерпним, причому як жертві, так і агресору. Емоції керують нашим життям. Наше завдання – навчитися керувати емоціями – й ваші можливості стануть безмежними. Причому це стосується як сімейних взаємин, так і реалізації бізнес-планів, кар’єрного зростання і, як не дивно, навіть стану здоров’я. Не вірите? Озирніться навколо, згадайте родичів та знайомих і проаналізуйте: хто хворіє менше: ті, хто щасливий і, навіть ризикуючи, живе на повну або ті, хто береже себе, але постійно скаржиться на долю?

Висновки очевидні:

• будьте життєрадісними. Тренуйте в собі цю якість, тоді зможете знаходити позитивні моменти в будь-якій ситуації.

• Пам’ятайте, все мине! Тому не переживайте довго, шукайте альтернативу будь-якій події, що сталася з вами, вірніше, її трактуванню – так ви відкриєте в собі нові можливості, не докладаючи особливих зусиль.

• Контролюйте негатив. Якщо терпіти немає сил – виплескуйте негативні емоції. Звісно, не на рідних і близьких, а шляхом релаксації, медитації. А можете просто кидати дротики в дартс або відпрацювати пару ударів на боксерській груші, одним словом, не тримайте в собі негатив. Пам’ятайте, негативні емоції здатні зруйнувати Ваше здоров’я.

• Уникайте подразників, що провокують руйнівні емоції. Якщо уникнути їх неможливо, а філософське ставлення до життя – не ваше кредо, пробуйте ставитися до цього з гумором або включайте здоровий пофігізм.

• Вивчайте людську природу. Зрозумівши сутність конкретної людини та її емоцій, легше не тільки спілкуватися, а й досягати свого, вміло маніпулюючи оточенням.

• Уважно ставтеся до зовнішності оточуючих. Очі, вираз обличчя, міміка, жести допоможуть Вам правильно зрозуміти справжню реакцію співрозмовника, навіть якщо слова говорять про інше. Але пам’ятайте, що і Ви несвідомо можете зрадити себе таким же чином

Сучасні ток-шоу, розважальна індустрія, засоби масової інформації постійно роблять ставку саме на сплеск емоцій. Тепер Ви знаєте: щоби бути успішним, тримайте емоції під контролем!

P. S. Написати статтю мене підштовхнула добірка веселих фото, які я знайшла в соцмережах. Якщо вже перець вміє так переживати, то що вже говорити про нас, грішних… Залишається тільки правильно використовувати почуття, щоб відчувати повноту і радість буття.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…