Українці завжди мали гарний смак в одязі та інтер’єрі. Центром моди був і залишається Київ – серце України. Цікаво знати, як саме змінювались смаки та уподобання киян протягом ХХ століття. Спробуймо зробити огляд моди по десятиліттях.

Перше десятиліття ХХ століття

Основним трендом цього проміжку часу є корсети. Цей елемент одягу виграшно підкреслює фігуру, але зовсім не додає комфорту жінкам. Іншими словами, корсет робить фігуру кращою, а життя – гіршим. В окремих випадках шнурок корсета затягували наскільки щільно, що жінкам неможливо було дихати, вони втрачали свідомість і ризикували отримати захворювання. Тому 1906 року після пропозиції кутюр’є Поль Пуаре носити сукні простого покрою жінки просто «видихнули» з полегшенням. Цей період звільнив жінок від досить незручної деталі гардеробу. У цей час киянки також переймали всі модні тенденції у парижанок, тому з’явились оголені плечі, пір’я, віяла, блискітки на аксесуарах.

Мода 20-х років

Цей період характерний більш спортивним спрямуванням. Жіночні форми стали неактуальними, ідеалом стали фігури з вузькими стегнами і без натяку на бюст. Революціонеркою 20-х років вважають Габріель Шанель (з’явилась маленька чорна сукня Шанель), тому модний одяг створюють така бренди як «Шанель», «Нина Річчі», «Жан Пату», «Мадлен Віонне». У моду входять мотиви Єгипту: вишивка в стилі «зиг-заг», масивні прикраси. Цей стиль мав назву «ар деко» – суміш африканської екзотики та геометричного кубізму. Основні сукні киян – прямого покрою, що звужується донизу, пліссе. Саме тоді з’явились купальні костюми для жінок та трикотаж.

30-ті роки

Покрій одягу став складніший, якість тканин і пошиття значно підвищилась. Модні тенденції до Києва йдуть з Голлівуда. Вперше з’явились каталоги, які пересилають поштою нові модні моделі. 1929 року Жан Пату вперше запропонував довгі сукні та спідниці. Киянки швидко зорієнтувались і почали пришивати до суконь клини та різноманітні оборки. Стиль 30-х років відрізняється елегантністю. Декоративні деталі (капелюшок, сумка, взуття) повинні були бути одного кольору – чорного або коричневого.

40-ві роки

Банти на одязі, багатошарові довгі спідниці, вертикальна смужка – основні тенденції моди. Війна внесла свої корективи в життя і моду киян. Жінкам не було часу думати про свій гардероб. Це період мінімалізму – зовнішній вигляд спростився у всьому: одяг шили з ацетатного шовку та віскози, ввійшли в моду квіткові малюнки (дрібні квіточки та орнаменти). У цей період став популярний стиль «мілітарі».

50-ті роки

Знову в моду повертається жіночність. Еталоном краси стали жінки з тоненькою талією та гарним бюстом. Основні особливості одягу модних киянок – підкреслене декольте, приталені форми, високі підбори та прикраси на одязі в вигляді візерунків. Яскрава особистість того часу – Крістіан Діор. Його бачення жінки – це максимум жіночості.

60-ті роки

З’являється молодіжна мода. Це стильні міні-сукні, які ідеально підкреслюють стрункі ноги – плоди творчості Мері Кванта. П’єр Карден додав до цього образу високі чобітки. Ще один напрямок – хіпі: яскраві кольори, свобода та зручність.

70-ті роки

В моді переважає італійська жіночість та оригінальність. В одязі – стриманість, часті комбінації: спідниці та блузки. Новий стиль «диско» проявляється громіздкими прикрасами, яскравим макіяжем та не менш яскравими кольорами.

80-ті роки

Найвеселіший період. Головний образ – співачка Мадонна. Відтінки тканин – сліпучі, в тренді – вільні «мішкоподібні» сукні, взуття – кросівки, ботфорти. Цей період називають божевільним в манері одягатися.

90-ті роки

Це новий підхід до вибору одягу. Особливу увагу приділяли джинсовому одягу, тому цей період ще називають «джинсовим». В цей період поширюється мода унісекс: джинси з футболкою, доповнені зручним взуттям.

Прослідковуючи еволюцію київської моди по роках, можна зробити один висновок: все повторюється й все нове – це забуте старе.