Взимку наша шкіра та волосся потребують особливого догляду через сухе і холодне повітря. Тому варто особливо ретельно підійти до вибору засобів та методів захисту шкіри і волосся від несприятливих умов навколишнього середовища.

Щоб з’ясувати, якого саме догляду потребує шкіра, необхідно насамперед зрозуміти, від чого саме ми будемо захищати її взимку. Отже, до таких факторів відносяться: низькі температури навколишнього середовища, різкі перепади температури та вологості (коли ми заходимо з вулиці в теплі приміщення), пересушене повітря всередині приміщень. Температурні коливання негативно відображуються на стані нашої шкіри, і особливо це помітно на обличчі.

Догляд                                                          

Косметологи розрізняють особливості догляду за шкірою в різні сезони і називають це сезонним перепрофілюванням. Це означає, що в зимовий період косметичні засоби повинні мати інші формули. Це захистить шкіру від зневоднення та дії несприятливих зовнішніх факторів. Якщо ми прагнемо зберегти свою шкіру здоровою і молодою, то маємо коректувати догляд за нею залежно від температурних режимів та пори року.

Фактори впливу на шкіру та волосся взимку

 • Низькі температури

Значне коливання температури між навколишнім середовищем та відкритими ділянками тіла призводить до миттєвої віддачі вологості та тепла з верхніх шарів шкіри. Це своєю чергою викликає звуження судин у шкірі, що в подальшому уповільнює обмін речовин. У результаті волога всмоктується глибоко в шкіру і погіршує живлення клітин. Це ж стосується і шкіри голови, але тут більше страждають волосяні фолікули.

 • Вітер

Потік повітря викликає інтенсивне зневоднення верхніх шарів шкіри: внаслідок дії вітру волога просто випаровується зі шкіри. Волосся при цьому стає ламким і втрачає природній блиск.

 • Вологість

Дощ та сніг містять домішки різноманітних токсичних елементів, що порушують фізіологічні процеси в шкірі. Необхідно подбати про додатковий захист шкіри від проникнення таких речовин.

 • Сухість повітря в приміщеннях

Квартири та офіси оснащені приладами обігріву, які осушують повітря. В таких умовах шкіра швидко втрачає вологу. Це призводить до лущення та появи дрібних зморшок.

Домашній догляд  взимку за шкірою та волоссям

Догляд взимку має спрямовуватися насамперед зволоження та захист шкіри від переохолодження.

 • Очищення шкіри

Взимку очищувальні засоби повинні містити жирні кислоти.  Креми повинні бути олійними, а змивати їх потрібно водою нейтральної температури.

 • Маски в зимовий період

Рекомендовані маски на основі АНА-кислот (фруктові, огіркові та з кисломолочних продуктів).

 • Зволоження шкіри

Взимку вибрати потрібно такий косметичний засіб, який рекомендують для шкіри більш сухої, ніж ваша. Наприклад, якщо шкіра жирна – беремо для нормальної, а якщо нормальна нормальна – для сухої.

 • Захист від ультрафіолетового випромінювання

Цей захист проводять упродовж всього року, але взимку достатньо засобів з більш низьким фактором захисту – SPF-10-15.

 • Догляд за волоссям

Взимку волосся потрібно відновлювати, використовувати живильні бальзами. Добре принаймні раз на тиждень накладати на всю довжину волосся олійні маски на цілу ніч, щоб волосся всотало поживні речовини. При цьому маску варто «утеплити» за допомогою шапочки для волосся і рушника. Якщо не вдається зробити маску на ніч, то побалуйте себе хоча б упродовж 30 хвилин перед ранковим прийомом душу. Ось побачите, ваше волосся вам віддячить!

Загальні рекомендації

 • Зволожуйте повітря в приміщеннях спеціальними приладами –  зволожувачами повітря.
 • Пийте багато води – щонайменше 8 склянок на день
  Приймайте вітамінно-мінеральні комплекси та жирні кислоти (Омега 3,6,9).
 • Споживайте багато свіжих овочів і фруктів.
 • Використовуйте ці поради, і ваша шкіра буде сяяти здоров’ям та чистотою, а волосся не буде ламким та ушкодженим.