Чи відчуваєш ти щастя? Так, ти. Просто зараз. Відчуваєш чи ні? Якщо твоя відповідь – так, то тобі нічого читати далі. Якщо все ж таки сумніваєшся, продовжуй. Я розповім про книжку, в якій заховані прості таємниці щастя.

Нещодавно відбулася перша зустріч в рамках книжкового клубу «21 день». На ній психолог і коуч Тарас Ваврик розповів про книжку Адама Джексона, яка називається «10 секретів щастя». Здавалося б, є безліч книжок, які вчать людину купатися в радощах буття. Чому ж тоді більшість губиться, коли їх запитують про щастя?

Найчастіше до повної радості нам не вистачає зовсім трішечки. Хоча буває, ми маємо все, а проте щастя й близько не тут. Насправді ж інгредієнти цієї жаданої справи прості. А ось і рецепт.

Профільтрувати ставлення

Які б не були кепські справи, глибоко вдихни і видихни. Спробуй поставити собі такі запитання:

  1. Що в цій ситуації було чудовим?

Наївно, еге ж? Тоді хоча б так:

  1. Що в цій ситуації могло б бути чудовим?
  2. Що ще далеке від ідеального?
  3. Що я можу зробити, щоб виправити ситуацію і отримати задоволення від процесу?

Мій і твій настрій часто визначається суб’єктивним ставленням до подій, ситуацій, людей. І ми можемо вплинути на нього. Часто ми концентруємося на негативній частині. Все це кардинально змінює вдячність. Спробуй подякувати за отриманий урок. Коли культивуєш щиру вдячність, стає значно легше.

Добряче розім’яти тіло

Скільки часу на день ти присвячуєш своєму тілу? Я не маю на увазі гігієну. Навіть найпростіші фізичні вправи можуть подарувати радість. Спробуй регулярно навантажувати своє тіло, хоча б по півгодини на день. Ендорфіни відразу дадуть про себе знати покращеним самопочуттям. Пий більше води замість чаю, кави та алкоголю. Критично оцінюй те, що споживаєш. Все просто: більше свіжих фруктів та овочів. Проводь хоча б годину просто неба. Результат не забариться.

Змішати з миттєвостями

Я часто гублюся в думках замість того, щоб насолоджуватися моментом. Але коли відчуваю себе у цей конкретний момент, пишучи зараз публікацію, почуваюся просто чудово! У моїх навушниках звучить трек, від якого хочеться танцювати. Щастя є тільки тут і зараз. Не завтра, не через рік. Не в далеких теплих краях і не тоді, коли завершу проект чи отримаю подарунок. Спробуй керувати своєю увагою. Лови момент, бо саме в ньому причаїлося щастя.

Сформувати теплі погляди про себе

Що ти думаєш про себе? Я іноді міркую… е-е-е-ет, тут можна було б краще! А там взагалі повний відстій. Спробуй з’ясувати, звідки взялися ці переконання. Почни думати про себе як людину, якою хочеш стати. Поводься відповідно. Що тобі в собі подобається? Що заслуговує на повагу? Культивуй позитивні думки щодо себе. Це допоможе віднайти щастя.

Додати мету

День можна проживати по-різному. Уникати страждань чи концентруватися на насолоді – вибір за тобою. В цьому допоможе метод крісла-гойдалки. Уяви, що в тебе за плечима довге життя, і ти сидиш розмірковуючи про ті роки. Які спогади приносять задоволення? Чим ти пишаєшся? Які взаємини з іншими тобі вдалося вибудувати? Якою людиною ти хочеш себе бачити? Це допоможе побачити свої довгострокові цілі.

Чого б тобі хотілося досягти? Часто чітко окреслені цілі додають запалу. В такому разі хочеться рухатися вперед. Адам Джексон радить сформулювати цілі і занотувати їх. Спробуй перечитувати їх вранці, впродовж дня і перед сном.

Приправити гумором

У будь-якій ситуації можна (принаймні спробувати!) знайти щось смішне. Дрібниці не варті уваги. А життя здебільшого складається з дрібниць. Це – двокрокова формула антистресу. Хай якою складною видається ситуація, запитай себе, що в ній смішного. Або що могло б бути смішним? Спробуй ставитися до подій, ситуацій і людей з гумором. Стане легше.

Докласти прощення

Від ненависті і образ страждаєш тільки ти, але аж ніяк не кривдник. Спробуй натомість сприймати негаразди як повчальні уроки. Це нелегко, зате допомагає позбутися тягаря з пліч. Пам’ятай: не варто судити про людей, не пройшовши їхнього шляху в їхніх черевиках. Можливо, вони діряві, тісні або сильно муляють. Хтозна, яка муха сьогодні боляче вкусила його чи її. Цей світ був, є і буде далеким від ідеалу. Частіше вибачай себе та інших людей, і буде тобі щастя.

Присипати подарунками

Часто ловлю себе на думці, що почуваюся щасливою, коли віддаю щось іншим. Далеко не так добре, коли тішу себе сама. Хоча й про це треба пам’ятати. Коли в житті переживаєш скрутні моменти, спробуй подарувати радість іншим. Подарунки – це не тільки речі. Твій час, твоя увага і допомога можуть бути саме тим, чого найбільше потребує інша людина. І часто саме в цьому ховається таємниця радості.

Покласти в основу взаємини

І я, і ти – соціальні створіння. Саме тому важливо будувати близькі взаємини з людьми, які нас оточують. Серед них же точно є хороші, приємні люди, чи не так?

А коли є й нехороші, то спробуй ставитися до них так, ніби бачиш їх востаннє.

Тут мушу процитувати вітчизняного класика Всеволода Нестайка: «Радість, не поділена з другом, – це не радість, навіть не піврадості, а якась погана четвертинка, мізерія якась». Адам Джексон додає, що якщо ти поділишся проблемою, то вона стане вдвічі меншою. З цим важко сперечатися, чи не так?

Подавати з вірою

…яку часто асоціюють з релігією. Насправді неважливо, у що ти віриш. Я, наприклад, у те, що все буде добре. Що маленькими кроками можна зробити світ кращим. Що мене оточують хороші, позитивні люди. Що кожен день чудовий, бо приносить нові можливості. Хай там як, а тверда віра допомагає заспокоїти розум у моменти, коли хочеться смачно вилаятися і плюнути на все. У що віриш – те і будеш мати. У цьому запевняє Адам Джексон. З цим погоджуюся і я.

І насамкінець – відгук про книжку від Тараса Ваврика. Щастя тобі, мені, усім нам!

Усі світлини з фотостоку Stocksnap.io