Днями у стінах молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» відбулася друга зустріч книжкового клубу 21 день. Першою спікеркою заходу стала Валерія Тимофієва, засновниця проекту Remotelife, проектна та операційна менеджерка із понад 10-річним досвідом та досвідчена мандрівниця. Валерія розповіла про те, як книжка «Есенціалізм» Ґреґа МакКеона змінили її життя. Мегаполіс підготував конспект виступу.


Надто великий вибір

Сьогодні ми маємо більше варіантів вибору, ніж у нас можливостей ними керувати. Нам важко виділяти головне і розуміти, що другорядне. Психологи називають це втомою від прийняття рішень. Що більше рішень людина приймає щодня, то гірша якість кожного наступного прийнятого рішення.

Соціальний тиск

Завдяки сучасним технологіям людям доступна можливість висловитися. Ми перевантажені хаосом в інформаційному шумі і втратили можливість відрізняти факти від особистих точок зору. Зараз можливості висловлювати точку зору безмежні – будь-хто може безкоштовно і самостійно створити блог і стати експертом та видавати свою точку зору як факт. Зараз є навіть популярний термін – лідери точки зору, інфлюенсери. Надзвичайно важливо розрізняти, де факт, а де точка зору.

Издательство «МИФ»

Ти можеш отримати все, чого захочеш

Нині все просякнуте такою філософією. Наш графік зараз перенавантажений, у нас завищені очікування. Ми намагаємося встигнути все і зараз, тому що це модно. Ми постійно перебуваємо в точці, коли в нас максимальний стрес.

Натомість нам слід робити правильні речі з правильних причин і в правильний час

Тільки в такому разі ми будемо щасливими. Саме в цьому сенс нашого життя, бо для цього ми сюди прийшли. Ми нічого нікому не повинні.

Наш час та енергія – вичерпні. Ми не маємо права витрачати їх на непотрібні і неважливі речі. Шлях есенціалізму говорить про те, що в інформаційному шумі, в якому ми живемо, важливих речей лише декілька.

Есенціалізм – це про те, щоб вибрати щось одне, що вам підходить. Це готовність до компромісів. Розуміння того, що все встигнути неможливо і це нормально. Більше – не означає краще. Зайнятість – це не мірило успіху

Суть

Наш особистий вибір. Essencial – англійською «найнеобхідніше». Суть в тому, щоб самостійно зробити вибір щодо того, що для нас найважливіше. Бо якщо цього не зробимо ми, то цим обов’язково займеться хтось, хто стоїть вище за нас за ієрархією.

Інформаційний шум. Нас оточує океан інформації. З нього ми маємо виділити лише декілька маленьких але важливих ля нас речей.

Компроміс. Це – наша готовність жертвувати. Визнаючи його важаливість, ми не запитуємо себе – як мені це зробити, а що саме я хочу зробити?

Як стати есенціалістом?

  1. Навчитися оцінювати і досліджувати
  2. Відмовитися від неважливого
  3. Діяти


Aliexpress INT

Що я маю на увазі?

Потрібно вивільнити простір для рефлексій. Ми живемо в такому ритмі, що в нас навіть подумати немає часу. В метро, на роботі, вдома, нас всюди оточує інформація. Прокидайтеся раніше і залишайте собі час для того, щоб збагнути, для чого ви живете, яка ваша місія і покликання.

Читайте класику. Вона пройшла перевірку століттями, саме в ній і є те головне, що нам потрібно у житті. Це може бути класика художньої літератури, або першоджерела – Біблія, Коран, тексти древніх мислителів. Там – все найголовніше, що нам потрібне. Цінності залишилися тими ж, хай там як змінюється мода. Класику читати потрібно для того, щоб зрозуміти, що головне, а що – другорядне.

Ведіть щоденник. Записуйте кілька речень головних моментів вашого дня. Що важливого, хорошого чи поганого сталося в цей день. Що для вас головне, ваші висновки і як це на вас вплинуло. Ведіть його щодня, виробіть таку звичку. Його потрібно перечитувати час від часу. Перші записи будуть хаотичними – це нормально. Щоденник відіграє функцію фільтра. За кілька місяців ви зрозумієте, що є головним у вашому житті.

Гра. Будь-які ігрові активності. Я люблю ходити у квест-кімнати, складати пазли, грати в боулінг. Процес гри дуже стимулює наш мозок. Під час гри ми знаходимо нестандартні рішення для наших проблем. Ви зосереджені на грі, тоді як проблема залишається у фоновому режимі. І гра працює на її вирішення. Це дуже круто працює, до того ж, це – відмінний засіб проти стресу!

Придирайтеся. Якщо неочевидно, що це так, значить очевидно, це точно ні. Якщо ця сукня висить у шафі, і я рік її не одягала, проте сумніваюся, чи залишати її – значить точно ні.

Життя влаштоване настільки гармонійно, що коли ми звільняємо своє життя від чогось, у нас з’являється новий пул енергії

Сон. Наше тіло, наш мозок і наш дух – це наші активи, їх потрібно захищати. Це інструмент, який веде нас до принесення користі людству. Ми – це наші активи. У жодному разі не економте на сні. Зазвичай ми йдемо саме на це, щоб встигнути все. Насправді це  – жахлива помилка. Під час сну відпочиває не тільки тіло, а й розум. Якщо ми спимо недостатньо і мозок не відновився, то ми втрачаємо здатність розставляти пріоритети.

Встановити кордони. Залиште чужі проблеми іншим людям. Не дозволяйте, щоб люди навантажували на вас свої проблеми, щоб ви мали їх вирішувати. Я не кажу про питання життя і смерті. Однак зазвичай люди, які оточують нас, будуть намагатися перекласти на нас тягар своїх власних проблем. Важливо встановити кордони і навчитися казати ні. Якщо ми постійно кажемо так – ми популярні, а коли кажемо ні – заслуговуємо повагу.

Як казати «ні»?

  1. Робіть незручну паузу на 3-5 секунд. Просто помовчіть, і співрозмовник заговорить сам.
  2. Скажіть: «Добре, дозвольте я спершу перевірю свій графік». А потім розкажіть, який зайнятий у вас розклад, які у вас плани і яка завантаженість.
  3. Для керівництва – скажіть: «Добре, яке завдання ви порадите мені виключити з пріоритетів?». Б якщо ви візьметеся робити це нове завдання, то вже не зможете впоратися з усіма попередніми. Нехай керівник сам вирішує, дайте йому таке завдання.
  4. Альтернатива. Наприклад: «Я не зможу вас підвести, але зможу дати вам машину».

Дії

Вибудуйте для себе щоденний режим так, щоб кожен день наближав вас до мрії або мети.

Буфер – це проміжна зона, яка розділяє пункт А і Б. Це про те, що планувати потрібно заздалегідь і додавати ще принаймні 50% відсотків часу або іншого ресурсу.

Eat that frog – це про те, що найважливішу і найбільш складну, неприємну справу потрібно робити першою, це дуже полегшує життя

Кожен день нова тема – це багатозадачність. Розбийте тиждень на дні, в які хочете розвиватися в декількох сферах. Раніше я намагалася кожну сферу розвивати по годині в день. Це дуже важко, в результаті нічого не виходить. Енергія розпорошується і результату немає.

Присутність – ми всі можемо мити посуд і слухати радіо, або робити фізичні справи і слухати музику. Ми можемо робити дві справи одночасно. Але сконцентруватися на двох справах неможливо.

Тому бажаю вам бути присутнім у моменті, цінувати людей і події, які відбуваються з вами!

Довідково: Валерія Тимофєєва

Відео з виступу Валерії Тимофєєвої: