Портал Мегаполіс побував на унікальній виставці іграшок, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Музей Івана Гончара презентує розмаїтий світ іграшок з Яворова. Виявляється, що у Яворові іграшки виготовляли ще у ХVІІ столітті, принаймні так говорять письмові джерела.


Яворівська дерев’яна іграшка відома не лише в Україні, а й у Європі. Осередком її виготовлення є місто Яворів з прилеглими селами, що на Львівщині. Образний та предметний світ яворівської іграшки розмаїттям утілених у ній тем пов’язує її з життям і побутом українців та надає їй виняткового значення у вихованні та розвитку дитини. Глибоку традиційність та високу мистецьку вартість яворівської іграшки посилюють її функціональні якості – екологічність, завдяки використанню дерева та безпечних для здоров’я барвників, а також виразні ігрові можливості, зокрема здатність створювати рух та звук.

Наприкінці ХІХ ст. у Яворові була створена Забавкарська школа – перша і єдина на території України, яка проіснувала до Першої світової війни, у 1943 році школа відновила свою діяльність ще на один навчальний рік.

На виставці представлені експонати з колекцій Музею етнографії та художнього промислу НАН України (Львів), Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”, приватної колекції Оксани Когут та Остапа Сойки.

Усі охочі можуть відвідати майстер-класи з розмальовування яворівської іграшки. Телефон для запису: (067) 316 68 79.

Яворівська іграшка чекає на вас до 10 вересня.

Далі – фоторепортаж від Мегаполісу.

This slideshow requires JavaScript.Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…