Ось і минув 2016 рік і на порозі з колядою стоїть новий ще такий невідомий 2017 рік вогняного півня. Проте найважливіше свято відбудеться з 6 на 7 січня. З першою зіркою українці вшанують народження Ісуса Христа. Виникає питання, чому християни по-різному святкують Різдво Христове, одне із найвеличніших свят зимового циклу? І чому не можна святкувати одночасно? Та взагалі, як так трапилось, що конфесії однієї релігії відзначають народження свого Спасителя у різні дні, ба навіть – місяці?

Євангеліє від Луки описує народження Ісуса Христа, але історично достовірна дата появи на світ Спасителя поки невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, що дає підстави окремим християнським течіям, наприклад Свідкам Єгови, відмовитися від святкування Різдва взагалі. Католики і православні «не поділили» Різдво ще у ХVI столітті, коли Папа Римський Григорій ХІІІ ввів новий календар, таким чином визнавши, що юліанський календар (створений ще Юлієм Цезарем) є недосконалим. У юліанському календарі вперше було запроваджено високосні роки, оскільки Земля робить повний оберт навколо Сонця більше ніж за 365 днів, тому вони мали компенсувати різницю. Проте на час впровадження Григорієм ХІІІ нового календаря різниця між тропічним роком та юліанським календарем становила вже 10 діб, тому після 4 жовтня 1582 року мало настати 15 жовтня 1582 року. У новому ж григоріанському календарі рік вважається високосним, якщо він кратний 4, а не 100 або 400, через що він є точнішим.

В Україні григоріанський календар був прийнятий лише у 1918 році і різниця становила 13 діб, тому 25 грудня за юліанським календарем припадає на 7 січня за прийнятим григоріанським. Проте таке несвідоме гоніння за числами користувачів юліанського календаря у поки що далекому 2100 році призведе до зміни всіх нерухомих свят на 1 добу і Різдво святкуватимуть вже не 7, а 8 січня. Також недостатня самостійність нашої держави призвела до того, що зараз українці святкують Новий рік у сорокаденний піст і не розуміють феномену старого нового року.

Проте все це лише цифри. Ми, українці, повинні жити з Богом у серці весь рік, а не згадувати про його народження лише у вечір з 6 на 7, напихаючи свої шлунки. Можливо, саме тому у Святому Письмі не зазначається дата, бо вона не є настільки важливою? Сучасне суспільство звикло, як роботи, виконувати роботу в одні дні й відпочивати в інші, але варто відходити від стереотипів і почати жити, а не існувати.

Відпочивайте активно! У Києві вам з родиною неодмінно потрібно відвідати Софійську та Михайлівську площі, адже там ви побачите головну ялинку України, побуваєте на різдвяному ярмарку і зможете оглянуту всю цю красу з оглядового колеса. Не варто 7 січня валятися на дивані, краще помилуватися парадом дідухів та потанцювати на святковому концерті, який відбудеться з нагоди свята. Контрактова площа також чекає на відвідувачів, адже саме там проходить фестиваль “Казка старого Подолу”. Як що ж ви прагнете дійсно зимової атмосфери і вас таких багато, то вам неодмінно потрібно їхати на ВДНГ, де можна поринути веселою компанією у «Зимову країну», досхочу покататися на ковзанах, посмакувати вуличною їжею та, можливо, вам пощастить побачити Діда Мороза у його резиденції.

Сподобалася публікація? Будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах через кнопку нижче…