Освічені люди завжди були в пошані, а особливо такі, які знають кілька іноземних мов та вміють підтримати бесіду на будь-яку тему. Проте якщо раніше граніт науки таки доводилося гризти, сьогодні дуже просто дістати освіту: можна безкоштовно у себе вдома з горнятком кави або чаю прослухати онлайн-курси. Є багато ресурсів, на яких є доступ до лекцій на будь-яку тему. В Україні найвідомішим з-поміж таких є Prometheus, де ви можете знайти курси та лекції від викладачів найкращих університетів України та світу. Сьогодні я розповім вам про найкращі курси з цього сайту, які потрібні кожному для того, щоб стати освіченим.

 1. Курс лекцій Богдана Гаврилишина

У цьому курсі 15 лекцій – філософських роздумів, які містять поради та відповіді на актуальні питання сьогодення. Серед іншого, автор розповідає про самоосвіту та самомотивацію, про Україну і світ через десятки років, питання війни, демократії і толерантності, права людини та навіть ефективне управління і підприємництво.

Цей курс буде корисний усім, хто цікавиться історією, політичною й економічною ситуацією в країні та світі, а також прагне бути успішним та ефективним в усіх сферах свого життя.

 1. Громадянська освіта

Це цикл курсів для всіх, хто хоче дізнатися як побудувати процвітаючу, справедливу і успішну Україну. До циклу входять такі курси: “Економіка для всіх”, “Урбаністика: сучасне місто”, “Боротьба з корупцією”, “Жінки та чоловіки: гендер для всіх”, “Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?”, ” Основи державної політики”, “Основи лобіювання”. Варто спробувати!

 1. Психологія стресу та способи боротьби з ним

Як людині підтримувати життєву рівновагу, давати собі раду з викликами, організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів і поступальної активності? Про все це ви дізнаєтеся в цьому курсі!

Короткий зміст тем курсу:

 • Саморегуляція як діяльність, спрямована на підтримання здатності повноцінно функціонувати, розвиватись і взаємодіяти
 • Стрес як виклик зовнішнього середовища – механізми організації взаємодії середовища та людини, фактори, які визначають специфіку такої взаємодії
 • Користь – роль стресових ситуацій у становленні особистості
 • Шкода – неподоланий стрес і його вплив на подальше життя людини
 • Відновлення – логіка відновлення гомеостазу як нормального стану функціонування людини.
 1. Захист прав споживачів: теорія та практика

Обізнаний – озброєний, чи не так?

Кожного дня споживачі стикаються з проблемами якості товарів, несвоєчасності надання послуг, відмови продавців замінити товар або повернути гроші. Більшість з нас виконує вказівки продавця, не знаючи власних прав. Іноді, навіть розуміючи, що їх права порушують, споживачі не знають, куди бігти, кому скаржитися. Настав час розібратися!

Короткий зміст тем курсу:

 • Поняття споживача та його основних прав
 • Право на належну якість продукції
 • Права споживача, стандартизація та сертифікація
 • Взаємодія споживача та постачальника (виробника) товарів та послуг
 • Захист прав споживача
 • Відповідальність постачальника (виробника) товарів та послуг
 • Особливості захисту прав споживачів окремих видів товарів
 • Особливості захисту прав споживачів окремих видів послуг
 1. Основи інформаційної безпеки.

Стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема інтернету, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають у школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься у цьому курсі. Фахівці розповідатимуть про сучасний електронний світ і як вижити в океані кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси.

Тож головна мета курсу – донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію в інтернеті.

Що вам дасть цей курс:

 • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює
 • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажити потенційними загрозами сучасного інформаційного суспільства
 • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів
 • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами
 1. Конфлікт інтересів: треба знати!

Цей курс допоможе опанувати базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.

Що таке конфлікт інтересів та як його врегулювати? Які правові механізми запобігають конфлікту інтересів або забезпечують його врегулювання в разі виникнення? Ви розглянете конфлікти інтересів, які можуть виникнути у діяльності суддів та народних депутатів України. Вивчите питання виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, військових посадових осіб, утворених відповідно до законів військових формувань, у членів колегіальних органів та посадових осіб державних, комунальних підприємств, установ, організацій.

Особливістю курсу є його орієнтування на більшість суб’єктів Закону України «Про запобігання корупції» (Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр-міністр України, міністри, народні депутати, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи, посадові особи юридичних осіб публічного права та ін.), потенційних викривачів (осіб, які можуть повідомити про можливі факти порушень Закону), а також має практичну спрямованість.

 1. Критичне мислення для освітян.

Критичне мислення та освітній процес, побудований на його засадах, за останні 10 років стали основою освітніх реформ у провідних країнах Європи. Всесвітній економічний форум у Давосі регулярно складає перелік актуальних навичок, необхідних для успішної кар’єри. За останні роки критичне мислення піднялося в рейтингу цих навичок з 4 місця (навички для 2015 року) до 2 місця (навички, які будуть важливими в 2020 році). Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес та є запорукою демократії, а освіта відіграє в його розвитку першорядну роль. Критичне мислення забезпечує самостійні та відповідальні дії, а також характеризується самовдосконаленням.

Запропонований курс дозволить вам опанувати стратегії та процедури критичного мислення, що дасть змогу підвищити вашу особистісну ефективність та успішність ухвалених рішень. Ознайомлення з теорією та методикою навчання критичного мислення посилить вашу методологічну підготовку й сприятиме успішності вашої викладацької діяльності. Ви зможете цілеспрямовано моделювати емоції під час освітнього процесу, розробити власні методики навчання, засновані на теорії розвитку критичного мислення.

 1. Як знайти роботу своєї мрії.

Одна з речей в житті, яка робить кожного з нас щасливим, – це гарна робота. Головна мета курсу – допомогти усім охочим знайти свою роботу. Роботу, яку ви любитимете, та яка підходить саме вам.

Кожна лекція курсу містить величезну кількість практичних порад, прикладів та інструментів, які допоможуть не тільки успішно презентувати себе на ринку праці, але й виділитися на фоні конкурентів. Окрім цього, на вас чекають лекції із запрошеними спікерами, які розкажуть як знайти роботу в міжнародних компаніях, за кордоном, а також як працювати на фрілансі на українських та світових онлайн-біржах і розвивати свій онлайн-бренд.

Програма курсу:

 1. Стратегія пошуку роботи: як зробити пошук роботи максимально ефективним
 2. Резюме на мільйон: як скласти професійне резюме, яке приведе на співбесіду
 3. Супровідний лист: як виділитися серед конкурентів.
 4. Співбесіда: стратегії успішного «підкорення» роботодавця.
 5. Робота над помилками: чому кандидати не проходять співбесіду.
 6. Особливості працевлаштування: міжнародні компанії, фріланс та робота за кордоном.

Що ви отримаєте протягом цього курсу:

 • Максимально детальний алгоритм ефективного працевлаштування з конкретними порадами по кожному з його кроків.
 • Навчитеся складати професійне резюме, писати яскравий супровідний лист та успішно проходити співбесіду.
 • Дізнаєтеся про всі неочевидні моменти працевлаштування, хитрощі роботодавців та основні помилки кандидатів.
 1. Наука повсякденного мислення

На цьому курсі ви будете вивчати психологію нашого повсякденного мислення. Дізнаєтеся, чому люди вірять у неправдоподібні речі, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Разом з фахівцями обговорите такі теми як плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо. Ви будете застосовувати наукові методи, щоб оцінити твердження, зрозуміти докази і усвідомити, чому ми так часто робимо нераціональний вибір. Замість поквапливого, автоматичного, інстинктивного, емоційного і стереотипного мислення ви почнете більше покладатися на неспішне, сповнене розумових зусиль, цілеспрямоване й аналітичне мислення. Ви отримаєте інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід. Вивчите ментальні ярлики, якими іноді зловживають люди, а також навчитеся використовувати ці знання для кращого прийняття рішень і більш критичного мислення.

Під час курсу ви:

 • Опануєте науковий методу і його застосування в повсякденному житті.
 • Дізнаєтеся про інструменти, які поліпшать ваше повсякденне мислення і допоможуть глибше зрозуміти упередження.
 • Отримаєте поради, як можна змінити погляди інших людей.
 • Опануєте навики для навчання і кращого запам’ятовування інформації.
 • Зрозумієте, як відрізнити факти від вигадки.
 1. Як ефективно спланувати та провести діалог

Цей курс – унікальна можливість для слухачів змінити свої погляди на звичайний діалог, як на необхідний інструмент, коли у спілкуванні виникає непорозуміння через різне бачення, ставлення, різні позиції. Зазвичай ці відмінності стають причиною негативних емоцій та переживань, зупинки проектів, невтілених реформ, соціальної напруженості, роз’єднаності. Водночас відмінності – ресурс для розвитку, але лише тоді, коли ми перестаємо боятись і починаємо працювати, використовувати діалог не для простого спілкування, а як метод, інструмент, що допомагає зрозуміти іншого.

За допомогою курсу ви опануєте базові знання про діалог. Він буде цікавим та корисним всім, кому потрібно покращити власну майстерність ведення колективних обговорень або важливо стати більш ефективним у громадській чи суспільно-політичній діяльності. Водночас, матеріали курсу стануть у пригоді всім, хто втомився від звичайних суперечок, порожніх дебатів та дискусій і прагне до реальних змін у взаємодії з іншими.

Курс буде цікавим широкому колу слухачів, зокрема:

 • організаторам та ведучим (фасилітаторам) діалогів, які вже проводять діалоги, скоріше, інтуїтивно або мають різні бачення діалогової діяльності – для покращення розуміння можливостей та інструментарію діалогу й удосконалення оволодіння навичками;
 • громадським активістам, реформаторам, які цікавляться темою діалогу для підвищення ефективності своєї діяльності;
 • громадянам будь-якого віку та професії, які цікавляться темою діалогів для власних потреб.

Отже, я запропонувала для вашого перегляду 10 онлайн-курсів від освітнього порталу Prometheus, які потрібні кожному. Сподіваюся, серед них ви знайдете ті курси, які будуть для вас корисними та пізнавальними. Також ви можете самостійно зайти на цей сайт і обрати додаткові курси за потрібною для вас тематикою. Пам’ятайте: для здобуття знань не обов’язково платити купу грошей, можна робити це безкоштовно й із задоволенням. І нехай щастить вам на шляху до знань!