Нещодавно від морозу та снігу затишною атмосферою всіх охочих рятувало веганське кафе «One Planet» від «Vegano Hooligano Family». Лікарка, акушерка-гінеколог, генетик, нутриціолог, авторка і ведуча курсу трансформації тіла Олена Бахтіна подарувала присутнім цікаву, корисну та конструктивну розмову на тему: «Збалансоване харчування в веганстві, вегетаріанстві, сироїдінні». Вона розповіла про те, як отримувати від свого стилю харчування лише задоволення і користь. Олена також розповіла про причини, чому люди повертаються до всеїдства, – про це далі, прямою мовою.


Нас не вчать правильно харчуватися. Наша країна нас «геноцидить», бо не пише правду на етикетках продуктів харчування. Як наслідок, аутоімунні захворювання (захворювання, пов’язані з порушенням функціонування імунної системи людини) – це діагноз сучасності.

Мене часто запитують, чи може вижити веган, вегетаріанець чи сироїд на Евересті, я з впевненістю відповідаю, що на Евересті взагалі мало хто виживає. Та якщо серйозно, з правильним, розумним підходом, при такому харчуванні можна повноцінно займатися і альпінізмом, і будь-яким іншим видом спорту.

Який би стиль харчування ви не обрали, знайте – це техніка безпеки вашого життя. Харчування має бути раціональним та збалансованим.

Потрібно серйозно підійти до питань добових норм білка і його біодоступності в обраних продуктах, техніки безпеки при споживанні вуглеводів, вживання трансжирів, враховування глікемічного індексу (швидкість засвоєння). Нормальне функціонування травної системи і організму в цілому неможливе без достатнього та правильного споживання води. «Роздрібленість» харчування – запорука здоров’я, їсти потрібно часто, маленькими порціями.

За статистикою, в Польщі, 70 % веганів через рік повертаються до «всеїдності». Це спричиняє психологічний фактор: несприйняття оточення, відсутність підтримки близьких та стан здоров’я.

Вегетеріанство, веганство та сироїдіння, часто переходить у релігію, і тут треба бути дуже обережним. Слід постійно контролювати свій фізичний та психічний стан.

Щодо питання правильності харчування, все дуже індивідуально. Стиль обраного вами харчування – насамперед спосіб життя, який потрібно добре вивчити та зрозуміти. Важливо знайти духовний та фізичний баланс.

Пам’ятайте, тіло – ваш одяг на все життя! Забезпечуйте йому належний догляд, переодягтись не буде змоги!