Youtube диктує свої правила в світі сучасних трендів. Наприкінці 2016-го популярним у мережі стала іграшка, корисна і для дорослих, і для малих – спіннер. Пропонуємо розібратися, що цетаке і чому спіннер став таким популярним.

Спіннер – нехитра іграшка для заспокоєння, зняття стресу та напруги. Спіннер складається з двох частин – центрального підшипника, який крутиться, і пелюсток, що керують аеродинамічними характеристиками іграшки та просто прикрашають її. Затиснувши спіннер посередині двома пальцями, його спочатку розкручують, а потім відпускають.

Незважаючи на оманливу простоту спіннера, він чудово розвиває моторику рук, підвищує чутливість нервових закінчень пальців, таким чином розробляючи функції пальців після тривалого навантаження або різних травм.

Цікавою є історія популярності спіннера. Іграшку придумала у 1993 році Кетрін Геттінгер з Флориди, яка зробила її, щоб розважити  доньку. Вона запатентувала свій виріб і навіть встигла продати кілька тисяч екземплярів іграшки це у минулому столітті. У 2005 році закінчився термін дії патенту, за який необхідно було платити 400 американських доларів, оскільки популярність спіннера тоді зійшла нанівець.

Проте у 2016 році журнал Forbes опублікував текст з результатами опитування офісних працівників. Вони скаржилися на одноманітну втомливу роботу та на біль в пальцях внаслідок тривалої роботи за комп’ютером. Forbes напророкував популярність спіннера, назвавши його «найпопулярнішою іграшкою офісних працівників», і після того мода на нього стрімко зросла. Іграшка стала настільки популярною серед молоді, що у 64 школах США ввели заборону щодо використання спіннерів.

Справжній бум продажів припав на квітень 2017, коли у світі було продано кілька десятків мільйонів спіннерів. Іграшка впевнено тримає пальму першості серед таких онлайн-ресурсів, як Amazon, Aliexpress, а Youtubeз аполонили відео різноманітних трюків та навчальних відео зі спіннерами.

Варто також зазначити, що спіннер є небезпечним для дітей менше 12 років – внаслідок швидкого розкручення неконтрольована іграшка може пошкодити очі, шкірні покриви, призвести до забоїв та синців.