10 лютого в Національній Спілці письменників України відбувся творчий вечір відомого письменника, журналіста україно-азербайджанського походження Григорія Джамаловича Гусейнова.


Григорій народився в 1950 році в місті Помічна. Його батько-азербайджанець, а мати українка. Перу письменника належать твори «Незаймані сніги» (1993), «Чаша ювеліра Карла Фаберже» (1995), «Станційні пасторалі. Сповідь дитинства »(1999, 2005), «Господні зерна »(в 10 книгах, 2000-2005),« Повернення в Портленд »(2011),« Між часом і морем »(2013),« Друга соната »(2014 року), «Одіссея Шкіпера і Чугайстра», «Окупаційний роман» (2015), «Принцеси революції» (2017) та інші. Всього Гусейнов видав близько 40 книг.

Гусейнов-лауреат найпрестижнішої премії в Україні в галузі літератури-Національної премії імені Тараса Шевченка. А також лауреат премій: імені Івана Огієнка (1996), «Благовіст» (2000), Премія фонду Антонович (США, 2002), премія імені Володимира Винниченка (2003), премія імені Валер’яна Підмогильного (2004),
премія імені Василя Стуса (2005), Національна премія України імені Тараса Шевченка (2006), Премія Валерія Шевчука (2015).

З 1994 року Гусейнов є головним редактором одного з найвідоміших в Україні літературних журналів «Кур’єр Кривбасу». Він також був одним із засновників Товариства азербайджанської культури в Кривому Розі.

Захід відбувся за ініціативи та підтримки Об’єднаної діаспори азербайджанців України. Це перший за багато років поетичний вечір Григорія Гусейнова в Києві, і вперше однією з обговорюваних тем були азербайджанські мотиви у творчості письменника. Модератором заходу був письменник, голова Київської організації Національної Спілки письменників України Володимир Даниленко та представниця Об‘єднаної діаспори азербайджанців України Гончарук Марина.

«Якщо говорити про східні мотиви в моїх творах, то найбільш це представлено в книзі для дітей «Станційні пасторалі. Исповедь дитинства», яка була номінована на Шевченківську премію. Я був в Баку один раз, тому східна тематика для мене, як і для багатьох письменників це не якесь абстрактне натхнення, а дуже клопітка, багаторічна праця над довідниками, словниками та науковою літературою. Відчуття сходу в своїй душі, любов до нього в більшій мірі знайшли вираження в моїй доньці, ніж у мене. У мені дух Азербайджану осмислено-в моїй творчості, а підсвідомо в моїй поведінці-я дуже щирий і принциповий, що іноді мені навіть шкодить », – каже Григорій Гусейнов.
Письменник повідомив, що продовжує займатися творчістю – в цьому році буде видана його книга про народ лемки, який живе в західній Україні. А в кінці 2018 початку 2019 буде видано книгу «Вітер зі Сходу», році будуть простежуватися азербайджанські і східні мотиви в тому числі.

Голова Об’єднаної діаспори азербайджанців України Хікмет Джавадов заявив про важливість популяризації азербайджанської літератури і письменників азербайджанського походження в Україні. «Нещодавно в Києві за підтримки ОДАУ було видано роман «Свобода» азербайджанської письменниці Афаг Масуд, і українці змогли рідною мовою відкрити для себе творчість сучасних азербайджанських письменників. У цьому місяці відбувся поетичний марафон на азербайджанську тематику серед українських поетів. Сьогоднішній поетичний вечір Григорія Гусейнова дуже важливий і для азербайджанців і для українців. Адже його творчість об’єднує і українську і азербайджанську культури. Також, ми плануємо в офісі Об’єднаної діаспори азербайджанців України провести зустріч і автограф-сесію з Григорієм Гусейновим», – заявив Хікмет Джавадов.

Глава Київської організації Національної Спілки письменників України Володимир Даниленко розповів, що його знайомство з творчістю Григорія Гусейнова почалося з роману «Станційні пасторалі». «Я був у захваті від стихії світу з величезною кількістю людей, побуту невеликого післявоєнного міста степової України (про який йде мова в книзі-авт.) Це подавалося очима хлопчика, який помічав найменші деталі в характері і звичках людини. Його погляд був безпосередній і по-дитячому чистий. У той же час це давало йому можливість бути відстороненим і об’єктивним у поглядах на події. У всіх творах Григорія Гусейнова людина намагається зберегти свій особистий світ від втручання держави, ховаючи свої мрії, ідеали і принципи від тотального пресу унітарної кон’юнктури», – поділився Володимир Даниленко.
Гостями заходу були дипломат, перекладач, Надзвичайний і Повноважний Посол України Юрій Кочубей, доктор історичних наук, професор Фархад Туранли, доктор юридичних наук, професор Аріф Гулієв, керівник ансамблю «Кавказ» Ніджат Мірзоєв, завідувачка Київської бібліотекою ім. Самеда Вургуна Галина Чеботарьова та інші.