24 серпня в місті Шекі відбулася церемонія офіційного відкриття I Літнього табору діаспорської молоді «100-річчя АДР», присвяченого 100-річчю Азербайджанської Демократичної Республіки. Відзначимо, що серед учасників табору було багато представників азербайджанської діаспори України з Києва, Дніпра, Львова та інших міст.
У заході, проведеному в Літньому театрі лікувально-оздоровчого комплексу «Maрхал», взяли участь офіційні особи Міністерства молоді та спорту, Державного комітету по роботі з діаспорою, виконавчої влади міста Шекі, Фонду молоді, депутати Mіллі Меджлісу і представники інших структур.

Як повідомляє регіональний кореспондент АЗЕРТАДЖ, до церемонії відкриття учасники табору відвідали пам’ятник загальнонаціональному лідеру Гейдару Алієву і Шехідляр хиябани в місті Шекі.

Виступаючий на церемонії глава Виконавчої влади міста Шекі Ельхан Усубов зазначив, що I Літній табір діаспорським молоді, що проводиться за спільною ініціативою Державного комітету по роботі з діаспорою, Міністерства молоді та спорту, Фонду молоді Азербайджанської Республіки і Міжнародного союзу молоді «Великий Шовковий шлях», – захід, що має дуже важливе значення. Він підкреслив, що мета табору – ближче ознайомити молодь з різних країн з національно-культурною спадщиною Азербайджану, домогтися спільного відстоювання інтересів нашої країни.

Глава виконавчої влади зазначив, що найбільшим надбанням будь-якого народу є його незалежна держава. Азербайджанська Демократична Республіка, створена 28 травня 1918 року, була першою демократичною республікою в мусульманському світі. Aзербайджанскій народ і держава завжди з великою повагою ставляться до засновників АДР. Розпорядженням Президента Ільхама Алієва 100-річчя утворення Азербайджанської Демократичної Республіки широко відзначається в нашій країні на державному рівні. Іншим розпорядженням глави держави 2018 рік оголошено в нашій країні «Роком Азербайджанської Демократичної Республіки».

Відзначивши, що в останні роки в нашій країні завойовані великі досягнення у всіх сферах суспільно-політичної, соціально-економічного та культурного життя, Ельхан Усубов сказав, що перед діаспорським молоддю стоять великі завдання в області пропаганди в світі успіхів, досягнутих Азербайджаном.

Учасникам табору було повідомлено, що одному з найдавніших і прекрасних міст Азербайджану – Шекі більше 2700 років. В Шекі є 84 історичних і архітектурних пам’ятника, взятих під державну охорону. Палац Шекинськ ханів, древній албанський храм в селі Кіш – архітектурні пам’ятки світового значення. Місто Шекі включено в список «Мережа творчих міст» ЮНЕСКО.

Потім виступив голова Державного комітету по роботі з діаспорою Фуад Мурадов. «Головна мета, поставлена ​​Президентом Азербайджану перед структурою, полягає в тому, щоб жоден азербайджанець, незалежно від країни проживання, не залишався поза увагою», – сказав голова комітету. Він зазначив, що сьогоднішній захід по суті свідчить про практичне здійснення цієї роботи.

«Великий лідер Гейдар Алієв завжди говорив, що молодь – наше майбутнє. Молодь – гарант нашого майбутнього. Сьогодні ці слова вже перетворюються в реальність. Представляти Азербайджан – дуже почесно. Реформи, що здійснюються сьогодні в Азербайджані, вже дозволяють нам, незалежно від того, де ми проживаємо, з великою гордістю говорити, що ми теж робимо внесок в розвиток Азербайджану. Ці справи, в кінцевому підсумку, увічнять нашу незалежність, зміцнять нашу державність. Основний напрямок проведеної сьогодні політики – це хороша організація азербайджанської молоді, доведення до світу реалій Азербайджану », – сказав Фуад Мурадов.

Міністр молоді та спорту Азад Рагімов зазначив, що державна молодіжна політика в Азербайджані тісно пов’язана з ім’ям загальнонаціонального лідера Гейдара Алієва, в даний час цю політику успішно продовжує глава нашої держави. Підкресливши, що політика держави, пов’язана з молоддю, вступила в новий етап, міністр зазначив, що Стратегія розвитку азербайджанської молоді в 2015-2025 роках, затверджена Розпорядженням Президента Ільхама Алієва від 26 січня 2015 року, безсумнівно, внесе вклад в посилення громадської активності молоді, її інтелектуальне, фізичне і духовне розвиток. Мета стратегії – розвивати потенціал азербайджанської молоді відповідно до вимог сучасності, використовувати даний потенціал в ім’я інтересів Азербайджанської Республіки, формувати у нового покоління активну громадянську позицію.

Голова Ради аксакалів Азербайджанської Республіки, депутат Міллі Меджлісу Фаттах Гейдаров, високо оцінивши значення заходи, сказав: «Сьогодні проводиться дійсно чудовий захід. Організація такого заходу в мальовничому куточку Азербайджану – Шекі, в цьому історичному місці, в цьому краї краси, зустріч нашої молоді з юнаками і дівчатами, які приїхали з Європи, Азії, США, Сходу, дійсно гідні схвалення. Це можна тільки вітати.

Ці заходи необхідно успішно продовжувати, наші гості повинні дізнатися не тільки Шеки, але і всі живописні куточки Азербайджану».

Виконавчий директор Фонду молоді Фарід Джафаров в своєму виступі торкнувся значення молоді: «В Азербайджані, як і в усьому світі, молодь здатна приносити новизну, робити внесок в розвиток. Основне завдання, яке лягає на державні структури, – це створення умов для реалізації молоддю свого потенціалу. Сьогодні азербайджанський народ і держава можуть пишатися своєю молоддю. Тому що молоді люди, як фахівці високого рівня, вносять вклад в нашу економіку, завдяки їм на міжнародних спортивних змаганнях піднімають триколірний прапор Азербайджану і виконують наш гімн. А найголовніше – наша молодь демонструє високу самовідданість в ім’я відновлення територіальної цілісності нашої країни, недоторканності її кордонів і звільнення окупованих азербайджанських земель від ворога ».

На церемонії відкриття директор Інституту історії Національної Академії Наук Азербайджану, академік, депутат Міллі Меджлісу Ягуб Махмудов висловив глибоку вдячність організаторам за обрання Шекі місцем проведення такого грандіозного заходу. Академік підкреслив, що організація зустрічі діаспорським молоді свідчить про початок нового етапу в діяльності Державного комітету.
Після виступів була продемонстрована мистецька програма.

У I Літньому таборі діаспорським молоді беруть участь 140 молодих людей з 37 країн світу.

Стаття підготовлена ​​з використанням матеріалів «AзерТадж».