5 червня в парку імені Тараса Шевченка міста Києва відбувся фестиваль східних культур KyivEastFest, приурочений до закінчення місяця Рамадан. Організатор фестивалю-Ісламський культурний центр, головний партнер фестивалю-Київська міська державна адміністрація.

Мета фестивалю-познайомити киян і гостей міста з культурою східних народів, сприяти толерантній і гармонійній взаємодії між різними культурами і народами. На фестивалі були представлені локації різних народів Сходу. А також була розташована головна сцена де проходили виступи етноколективів.

На локаціях були представлені предмети побуту, кухонь, ремесел різних народів. Азербайджанську локацію і напрямок в рамках фестивалю організовувала за підтримки Державного комітету по роботі з діаспорою Азербайджану керівник україно-тюркських проектів Гончарук Марина. Також серед партнерів азербайджанської локації була турецька Асоціація євразійських економічних відносин «EkoAvrasya». 

«Я дуже рада що вкотре на високому рівні організовую презентацію азербайджанської культури для киян і гостей міста. Хочу висловити подяку за підтримку Державному комітету по роботі з діаспорою Азербайджану і турецькій Асоціації євразійських економічних відносин «EkoAvrasya». Думаю презентація Азербайджану в рамках фестивалю це ще один важливий крок на шляху українсько-азербайджанського культурного діалогу », – зазначила Марина Гончарук.

Для гостей заходу від азербайджанської локації виступали народний артист України Гурбан Аббасов і співачка Наталя Кудряшова а також ансамбль «Кавказ» під керівництвом Ніджата Мірзоєва.

На азербайджанській локації також відбулася презентація книги азербайджанської письменниці Афаг Масуд, в зв’язку з чим локацію відвідав міжнародний секретар з питань літератури Європейської академії наук, мистецтв і літератури Дмитро Чистяк. Книга перекладена на українську мову викликала великий інтерес у відвідувачів фестивалю. На азербайджанській локації також була представлена ​​виставка картин художника Аскера Джавадова.

Була підготовлена ​​азербайджанська кухня яку для киян підготувала Гюнай Гусейнова. На самій локації крім перерахованого вище можна було побачити багато предметів побуту, ремесел азербайджанського народу.

Високий рівень підготовки азербайджанської локації відзначили організатори фестивалю і громадські діячі України. Локацію відвідали визначні громадські і культурні діячі України, зокрема голова київського офісу Інституту імені Юнуса Емре в Києві Ендер Коркмаз, керівництво українського офісу турецької асоціації євразійських економічних відносин «EkoAvrasya», завідуюча бібліотекою імені Самеда Вургуна Галина Чеботарьова, глава Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, муфтій духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов і багато інших.