Серед нових знайомих мені все частіше трапляються люди, які надихають своєю філософією життя та правильними пріоритетами.

Вони мають улюблену професію, успішний бізнес та не перестають дивувати життєвою мудрістю – радіти кожному дню, навіть маленькому відкриттю та пізнанню світу.

Сьогоднішня зустріч – саме з такою людиною – Зоряною Пігович, власницею клініки «Улюблений доктор», ортопедом-стоматологом, яка так зачарувала мене своїм професіоналізмом.

Зоряна розповіла, що любить мандрувати та відвідала вже понад 40 країн світу. Мріє підкорити решту,  адже «довжина життя є визначена, а ширина його залежить лише від нас».

Лікар-мандрівниця зізналася, що любить хорошу компанію, з якою можна насолоджуватися життям і змінювати світ навколо себе.

А ще вона любить запах скошеної трави, прілого листя в гаю, музику вітру та їзду на мотоциклі. Зізнається, що лише їдучи на ньому відчуває себе маленькою піщинкою у цьому Всесвіті.

Розповідає, що за 10 хвилин їзди на мотоциклі отримує стільки емоцій і драйву, скільки деякі люди не отримують за все життя! Свого часу разом із командою професіоналів Зоряна займалася офф-роудом (дослівно – «там, де закінчується дорога») – мандрівками на спеціально оснащених позашляховиках в гори. У кожну таку поїздку брали з собою провідників, які знають кожну галявину і стеблину в горах, адже це не просто випробування на виживання в горах, а й формування любові та знання рідного краю.

Нашу розмову про перші кроки до успіху пропоную вашій увазі.


Зоряно, розкажіть про свою клініку, з чого все починалося?

Це було так давно (усміхається)! Нині нашій клініці вже 17 років, у нас за плечима понад 4000 пацієнтів. А починати було важко, бо треба було побороти всю бюрократичну систему. Аби отримати всі дозволи довелося пройти 52 кола Пекла!

Медицина в Україні та за кордоном – чи однаково розвивається?

Бачте, стоматологія в Україні – одна з небагатьох галузей медицини, котра має світовий рівень, бо розвивається всупереч всій бюрократичній системі і застарілим поглядам. Зараз ми (фахівці та спеціалісти) маємо доступ до всіх світових брендів у стоматології та можливість навчання в кращих фахівців світу

Щоправда, закордоном більше розвинута страхова медицина та вищий рівень забезпечення клінік державного підпорядкування, чого не скажеш про наші державні заклади. Здоровий рівень конкуренції примушує всіх та кожного постійно вчитися, аби бути на рівні з кращими у своїй царині медицини.

А як з маленькими пацієнтами? Коли потрібно знайомити дитину зі стоматологом?

–  Це складне та суперечливе питання. До стоматолога варто прийти щойно з’являються перші зуби. Далі слід навчити маму доглядати за ними, і з часом привити любов до стоматолога, з другого року життя, щоб не викликати потім панічний страх у дитини. ВЧАСНО лікуючи зуби – ми можемо побачити перші ознаки карієсу, демінералізації емалі, патології прикусу і запобігти подальшому їх розвитку. Адже головний чинник виховання дитини, навіть в сенсі стоматології – це виховані мама і тато. Дуже часто батьки просто нехтують молочними зубами, зокрема пропускаючи постійні шості зуби, думаючи що це – молочні. Статистика показує, що у віці 6-8 років 60% постійних шостих зубів вже вражені карієсом, а половина з них вже мертві. Шості зуби є ключем оклюзії (змикання) між двома щелепами, що дає вектор розвитку подальшого формування зубно-щелепової системи дитини. Тому цей період у розвитку дитини є дуже важливим і лікарям було б значно легше проводити лікування, якби батьки приділяли цьому більше уваги.

Назвіть 5 основних засад здорової ротової порожнини.

1)   Відвідувати стоматолога 2 рази в рік на професійну гігієну (щоб не пропустити чогось).

2)   Чистити зуби двічі на день: зранку – після сніданку, ввечері – перед сном, спеціально підібраною щіткою та пастою.

3)   Чистити йоршами чи ниткою-флосом «Бермудські трикутники» між зубами. Споліскувати ополіскувачем, що не містить спирту.

4) Правильно харчуватися.  

5)   Дбати про свій організм на фізичному і ментальному рівні.

У своїй клініці маєте широкий спектр ортодонтичної допомоги (пластинки, капи, брекети)?

Так, оскільки ця проблематика також дуже суттєва. Зазначу, що найкраще лікується вчасно виявлена патологія прикусу. У старшому віці це вирішується з більшою затратою часу і довшою післяортодонтичною ретенцією (утримання зубів у заданому положенні). Тому недаремно фахівці б’ють на сполох – помітили якусь проблему у своїх зубах чи формі прикусу – зверніться за консультацією!

Чому так багато проблем у дітей із молочними зубами?

Це залежить від виховання батьків. Деякі з молочних зубів мають служити дитині до 12 років. Завчасне руйнування зуба і його видалення призводить до подальших проблем з ортодонтією, що тягне за собою додаткові апарати і видатки. Молочні зуби лікувати необхідно, щоб вони прослужили до прорізування постійних, втримуючи тим самим місце для них.

Які ключові аспекти вирізняють клініку «Улюблений доктор» серед решти стоматологічних закладів міста?

супровід пацієнта і всієї родини впродовж життя;

турбота про кожного;

домашня невимушена атмосфера в клініці;

лікування не лише стоматологічних проблем, а й організму в цілому;

консультація доктора-остеопата (саме він може перший виявити проблему в кістковій системі та в щелепово-лицевій ділянці)

консультації суміжних лікарів;

карта з харчування і відновлення з лікарем-нутрицевтом;

озонотерапія.

Ми піклуємося про цілісний і саморегенеруючий організм в цілому.

Ви сказали, що крім стоматології у вашій клініці є нутрицевтика. Розкажіть детальніше про неї.

Нутрицевтику сміливо можна назвати медициною харчування. Адже це біологічно активні добавки (не медичні й не фармакологічні!), препарати, які мають загально зміцнювальну дію на організм і використовують для збагачення організму вітамінами та мікроелементами. Ця галузь не є новою. До того ж з нашим темпом життя вона потрібна майже кожному

Наш організм – великий біологічний годинник, котрий живе своїм біоритмом. Його роботу запускають мікро- та макроелементи, які ми отримуємо із продуктів харчування. На жаль, відновлення організму у нас не найкращому рівні, а продукти часто не відповідають вимогам щодо вмісту поживних речовин. Саме в цих випадках ця медична допомога є рятівною. Фахівець нашої клініки завдяки простому аналізу (крові, волосся) з’ясовує, яких саме елементів бракує вашому організму і підбирає їх для вас. Тоді все стає на свої місця. Система годинника всередині вас знову працює бездоганно!

Що саме належить до нутрицевтики?

Це біодобавки, дози яких не перевищують шести добових потреб людини в харчуванні. Призначення нутрицевтиків – заповнювати дефіцит есенціальних чинників харчування

Есенціальні речовини (або есенціальні фактори харчування) – це незамінні речовини, які не синтезуються в організмі людини. Ці речовини ми отримуємо лише з їжею.

Це:

вітаміни і вітаміноподібні речовини;

макро- і мікроелементи;

поліненасичені жирні кислоти;

незамінні амінокислоти;

харчові волокна.

–  Багато львів’ян уже розуміють користь від застосування її засобів?

Більшість розуміє! Ті, хто дізнається про цей медичний напрямок вперше, звісно деякий час просто цікавляться. Проте 80% повертаються до нас, аби спробувати ці медичні продукти для покращення свого самопочуття, а відтак уже залишаються прихильниками цього напрямку в медицині. Зауважу, що для кожного пацієнта перелік нутрицевтиків медики підбирають індивідуально. Немає якихось групових препаратів, котрі підходили б, наприклад, підліткам та вагітним жінкам.

До того ж нутрицевтика зараз дуже популярна в Європі. Бо ж це – здорове тіло, здоровий дух, гарне самопочуття та реалізація своїх досягнень та мрій!

Тішуся з того, що до України ця медична продукція прийшла з європейського континенту доволі швидко. Тож українці також мають змогу знешкоджувати негативні чинники дозвілля та поганого харчування і бути здоровими та щасливими! 

У переліку медичних процедур, які надає ваша клініка є озонотерапія.

Озонотерапія – це лікування з використанням особливої сполуки кисню – озону. Озонотерапія з’явилася в переліку медичних і косметологічних клінік та кабінетів не так давно. Це відносно новий напрямок, якому пророкують колосальні позитивні зміни, лікування від багатьох хвороб.

Про користь кисню знає кожен. Рекомендації лікарів побільше гуляти на чистому, свіжому повітрі чують люди всіх віків – вагітні жінки, мами немовлят і школярів, підлітки, офісні працівники середнього віку, пенсіонери та інші. Сучасна людина проводить дуже мало часу на вулиці. А в умовах великого міста знайти той самий чистий і корисний кисень, та ще й у потрібній кількості і кожен день – просто неможливо. Від його нестачі розвивається багато захворювань. Найпоширенішими є – головний біль, хронічна втома, гіпертонія, депресія. При дефіциті кисню відбуваються зміни в крові, які призводять до неповноцінної роботи всіх або деяких внутрішніх органів і систем організму.

 – Якою є дія озону на організм людини?

Згідно з новітніми дослідженнями в галузі медицини, озон впливає на організм людини, маючи антибактерицидну, противірусну та імуномодулюючу дії. Він загоює, омолоджує та є чудовим цитостатичним засобом. Озон ефективно бореться із збудниками багатьох хвороб, насичує кров киснем, виводить токсини, зміцнює імунітет

Озон – це нестабільна активна форма кисню. Потрапляючи в організм, речовина прагне змінитися і прийняти свій колишній вигляд. Для цього він вступає в контакт з молекулами білків та ліпідів вірусів і бактерій. Це порушує їх цілісність і знищує.

Для кого буде корисним курс озонотерапії?

Насамперед для тих, хто ніяк не позбудеться різноманітних простудно-вірусних захворювань. Лікуванню озоном піддаються будь-які вірусні і бактеріальні інфекції, інфекції лор, захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів та інші. Проводити терапію рекомендується у вигляді профілактики або ж на завершальному етапі лікування.

Іноді медики радять застосовувати озон під час головних болей та мігрені. В деяких випадках лікування озонотерапія сприяє стійкому результатові і пацієнт забуває про біль і таблетки.

Озон буде ефективний при різних бактеріальних та грибкових інфекціях, в тому числі і шкірних. Тяжкість захворювання не має значення, в цьому випадку озонотерапія є допоміжною для основного медикаментозного лікування.

Озон необхідний для терапії багатьох неврологічних захворювань, наприклад таких, як порушення кровообігу в мозку або будь-якому іншому органі.

У кожному конкретному випадку слід проконсультуватися у фахівця і лікар допоможе вам обрати той варіант медичних процедур, який найкраще слугуватиме для відновлення вашого здоров’я та прекрасного самопочуття.

Яким є вплив озонотерапії на шкіру?

Озон корисний під час лікування рубців, розтяжок, опіків і інших ушкоджень шкіри. Під його впливом відбувається більш правильне і швидке формування здорової тканини. Дерматити, акне, псоріаз, екзема, алергія можуть бути викликані різними збудниками, які також може знищити озон. Озонотерапія в даному випадку показана як косметична процедура, що допомагає повернути чисту та здорову шкіру

Тож в косметології також його часто застосовують?

Так, і не лише для лікування шкіри, але й для її омолодження. Під дією озонотерапії потьмяніла шкіра оновлюється, звільняється від токсинів, наповнюється киснем, що сприяє розгладженню зморшок. Також озон ефективний при боротьбі з целюлітом. Він нормалізує кровообіг в тканинах, усуває застій води, виводить продукти розпаду і шкіра стає рівною та гладенькою.

Загалом ми дуже часто наголошуємо своїм пацієнтам, що в клініці «Улюблений доктор» ми займаємося не лише стоматологічними проблемами, а здоров’ям організму загалом.

Адже у нас можна отримати консультації суміжних лікарів. Ми турбуємося про кожного і супроводжуємо пацієнта та його родину впродовж життя. Маємо кілька прикладів, коли нашими пацієнтами ставали діти з 3-річного віку і вони були з нами до дорослого життя

Приємно, коли люди розуміють, що здоров’я – це найбільша цінність!